اين ياد داشت کم کم تکميل ميشه !!

تنها كاري كه به ذهنم ميرسه و از دستم بر مياد اينه كه ؛ با مجروحيني كه به تهران منتقل شده اند ؛ كمك روحي كنم . به نظر من انها و به خصوص كودكان نياز دارند كه براي يكي بگريند و درددل كنند و يكي به انها گوش بده ! من اين قدرت را در خودم مي بينم ! هر چقدر هم كه شما برام ايه ياس ببافيد . و از همه كساني كه به اينجا سر ميزنند به خصوص كساني كه در اين را بطه كمكي مي تونند بكنند خواهش مي كنم منو راهنمايي كنند . البته نميدونم چه نوع مجروحاني به بيمارستانهاي تهران منتقل شده اند ولي واقعا اگر كسي فكر مي كنه من مي تونم كاري براشون بكنم و ميتونه بهم كمك كنه ؛ بگه ! حتي فكر مي كنم مشاوران اجتماعي مي تونند در اين رابطه كارگاههاي يك روزه راه بياندازند و داوطلبايي مثل من را اموزش بدند . شايد بتونيم كمي از درد اونها را كم كنيم . ولي من نگران بچه هايي هستم كه نياز دارند يكي براشون قصه بگه شايد بتونن اون صحنه ها را براي يك مدت كوتاه فراموش كنن ! اينجور كمكها از دست خيلي از ما بر مياد ؛ فقط يك برنامه ريزي و سازماندهي مناسب مي خواد و اگر در اين رابطه كاري انجام شده ؛ و جايي هست كه ميشه ازونجا اقدام كرد به من بگيد .

بيمارستانهای ميلاد ؛ فياض بخش ؛ مصطفی خمينی ؛ و يک سايت خوب
مدد کاران اجتماعی و روانشناسان عزيز ما به کمک شما نياز داريم !

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضوان

سلام. نميدونم چطور ميتونم کمک کنم. من هم در اين مورد به راهنمايی احتياج دارم. سعی می کنم اطلاعات بدست بيارم. اميدوارم موفق و مفيد باشی و باشيم.

آیدا

يکی از بهترين کمکهای پيشنهادشده رو اينجا خوندم.پیشنهادخيلی جالبیه. هرچند که من نميتونم کمکی در اين زمينه بکنم ولی اميدوارم به هدفت برسی.

کارگرمعدن

متاسفانه اطلاعات دقيقی ندارم.ولی برعکس من فکر ميکنم خريدن يه شاخه گل و مقداری خوراکی اصلا نيازی به قدرت مردانه نداره.موفق باشی ...

Arash

نميدونم ... يعنی واقعا ميشه کمکی کرد به کسی که ديگه هيچی نداره؟ .... حالم خوب نيست ... دستتون درد نکنه ، کاش همه هنوز مث شما بودن . حق يارت .

Arash

راست ميگين ، واقعيته.

afterhello

سلام . اميدوارم حالتان خوب باشد . بی بی عزيز برای من کامنت گذاشت و خواستند که با هم تبادل نظر داشته باشيم . کار مدد رسانی نکته بسيار خوبی است که بدان اشاره کرديد . در حال حاضر هم مددکاران اجتماعی طبق اطلاعی که من دارم در حال فعاليت هستند . ضمن اينکه حضور چهره های سرشناس هنر و ورزش خصوصا خانم ها که ديروز در بيمارستان حضرت رسول با هماهنگی مددکاری کل صورت گرفت يکی از همين اقدامات بود .

afterhello

در حال حاضر کار روحيه دادن به آسيب ديده گان بسيار مشکل است چون در حالت بهت و ناباوری هستند و بعضی هم در اثر تزريق مرفيت برای آرام کردنشان در حالت نرم قارا ندارند . کار زياد سخت نيست . آموزش آنچنانی هم نمی خواهد . فقط يادآوری حادثه نبايد صورت گيرد و مجروحان را تا آنجا که می شود سعی کنيد با القاب دوستانه صدا کنيد و دلگرمی دهيد . فرضا برادرم ... خواهرم ... دخترم و.. و .... اين يک نکته وديگر اينکهآرامش اين عزيزان حفظ شود . در يکی از کامنت ها خواندم که می خواهند گل ببرند

afterhello

اين کار خوبی است به شرطی که همراه بعه نوازش های ديگر باشد . نوازش به ۳ صورت است : بصری مانند نگاه محبت آميز . گويشی مانند به کار بدن الفاظ دوستانه و روحيه بخش و لمسی مانند حس کردن بازو يا حتی فشردن دست / همين .بعد از سلام چه می گوييد ؟ از اين همه انسان دوستی و احساس شما شخصا تشکر می کنم و برايتان سلامتی از درگاه خداوند بزرگ را خواستارم .

afterhello

درست است که عمق فاجعه خيلی بالاست ... اما کار هايی که در این ۷۲ ساعت انجام شده تقریبا رکورد هست . حتی یکی از کارشناسان روسی با تعجب می گفت که این بزرگترین عملیات اجرایی است . حدود ۴۷ هزار امداد گر مشغولند . تا همین حالا بیش از ۷۰۰ سورتی پرواز به فرودگاه بی امکانات بم انجام شده . این یعنی یک رکورد ..... بیش از ۲۰ هزار مجروح در ۵۰ ساعت منتقل شدند . ببینید حجم فاجعه بالاست . اما همه دارند کمک می کنند . من نگرانم که این تلاش ها را مردم نمی بینند یا عنوان می کنند که وظیفه است ... بله وظیفه هست اما کارهای انجام شده خیلی بالاست ........ باور کنید .... نمی دانم در این شرایط شما را به عنوان مددکار قبول می کنند یا نه .. اما اگر به عنو.ان عیادت کننده پذیرفتند فقط به همان ۳ گونه نوازش توجه داشته باشید .همین کافی است /